Mini Tüp Bebek MerkeziEkibimizAnlaşmalı KurumlarUzmanına Sorunİletişim
Hemen Arayın
Yorum Yazyazdır
MİNİ-İVF tedavisinde kullanılan ilaçlar nelerdir?

MİNİ-İVF tedavisinde kullanılan ilaçlar nelerdir?


22.4.2010 15:32:07 Ziyaret Sayısı: 13422

Tedavi adetin 3. Günü başlar ve ilaç olarak Clomiphene Citrate kullanılır. Clomiphene Citrate ağızdan alınan bir haptır. Yumurtalar belli bir ölçüye ulaştığında tedaviye düşük miktarda gonadotropin iğne eklenerek yumurta gelişiminin tamamlanması sağlanır. Clomiphnene Citrate  sizin hipofiz bezinizden FSH hormonunun doğal olarak salınımını sağlarken  aynı zamanda LH salınımını engelleyerek erken yumurtlamanın olmasına karşı koruyucudur. İlaç kullanımındaki bu küçük değişiklikle eski moda ve ucuz bir ilaç olan Clomiphene Citrate, tüp bebek için az sayıda fakat daha kaliteli yumurtaların gelişimini uyarıcı etki gösterir.

Bu protokolün diğer bir avantajı hergün iğne kullanmayı gerektirmemesidir. Ancak GnRH agonistinin küçük bir enjeksiyonu ile LH salınımı ve ovulasyonu sağlanır. Bu daha doğal bir LH artışı sağlar. Aynı zamanda HCG’nin neden olduğu luteal faz defektlerini ekarte ederek aylar süren progesterone kullanımından hastaları korur.

Elde edilen yumurta kalitesi sağlıklı embriyo gelişimini garantiler mi?

Sizden aldığımız az sayıda yumurta elde edilen çok sayıda yumurtaya göre daha fazla özen ister. Bu yumurtalara zarar vermemek için artık embriyoloji laboratuvarında da farklı yöntemler uyguluyoruz. Doğala en yakın tedavi için farklı bir takım gelişmeleri laboratuvar yöntemlerimize dahil ettik.